Arrestohet një avokate, nën hetim dhe një prokuror

E Enjte, 20 September 2018 11:24

Një avokate është arrestuar gjatë ditës së sotme për korrupsion, ndërsa nën hetim është vënë edhe një prokuror.

Arrestimet janë bërë në Tiranë, ndërsa Krimet e Rënda kanë bllokuar prej 4 ditësh serverin e Prokurorisë së Tiranës.

Avokatja e arrestuar mësohet se është Donata Lepenica, ndërsa prokurori nën hetim është me inicialet P. H., i cili është pezulluar.

Korrupsioni mësohet se është zbuluar gjatë përgjigjeve të një grupi kriminal.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sa jetëgjatë parashikohet të jenë shqiptarët?

Aktualitet

Sa jetëgjatë parashikohet të jenë shqiptarët?

Shqiptarët do të jetojnë më gjatë. Mosha mesatare e jetëgjatësisë në Shqipëri pritet të rritet në 80.25 deri në vitin 2040, sipas një studimi të publikuar nga Instituti për Matjen dhe Vlerësimin e Shëndetit ...

Përplaset nga motori 2-vjeçarja në Fier

Aktualitet

Përplaset nga motori 2-vjeçarja në Fier

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në qytetin e Fierit. Mësohet se një motor ka përplasur një fëmijë rreth 2 vjeç në Baltëz. Fëmija e komunitetit...

Arrestohet 40-vjeçari në Durrës, u kap me mijëra paund të padeklaruara

Aktualitet

Arrestohet 40-vjeçari në Durrës, u kap me mijëra paund të padeklaruara

Policia Kufitare në bashkëpunim me Doganën dhe Sektorin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Durrës i bllokojnë një shtetasi nga Mati, 20.300 paund britanik, i cili nuk i deklaroi në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!