PROTESTUESIT TË INDINJUAR: NA TRAJTOJNË SI DELE

Saturday, 31 Mars 2018 13:31

Ndërkohë që protesta sa vjen dhe përshkallëzohet, protestuesit duket se nuk do ndalojnë derisa të vijë një përgjigje pozitive nga autoritetet përkatëse për rishikimin e taksës në Rrugën e Kombit.

Ato shprehen se janë të indinjuar nga mënyra se si qeveria po e trajton popullin.

Protestuesi: "A është mënyra e duhur për të ofenduar popullin për ti thënë organ gjenital i ulur. Ky është popull. Janë 10 euro më larg me spital, me shkollë me të sëmurë, me dasmë, me mort. Me shku me pi një kafe për mort kuksianët duhet të paguajnë 10 euro. Ky nuk është shkatërrim i popullit që ëshët vendosur këtu? Populli ëshët i urtë, ne jemi popull dele, një organ gjenital. Ky reagim është minimal."

Ata paralajmërojnë reagime të tjera.

Protestuesi: "Absolutisht. Ku është Mimi Kodheli? Pse nuk flet Mimi Kodheli për takësën që u vendoset kuksianëve, 10 euro? Kuksianët punojnë për 500 lekë në ditë. Si ti paguash? Të vdes xhaxhai në Tiranë. Me të vdek xhaxhai ëshët 10 euro të shkosh të paguash vetëm me shku me pi një kafe."

Edhe qytetarët e tjerë që nuk janë duke protestuar nëpërmjet sensibilizimeve në rrjetet sociale. Në facebook shumë njerëz kanë dalë në mbështetje të protestuesve nëpërmjet togfjalëshit : SOT JAM NJË KUKSIAN!

Modifikuar më Saturday, 31 Mars 2018 13:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Aktualitet

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Një gjykatë në Angli ka dënuar me 17 vite e 6 muaj burg në total një shqiptar dhe bashkëpunëtorin e tij britanik pasi janë shpallur fajtorë për trafik kokaine. Gjykata në...

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Politikë

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha e ftuar ditën e djeshme në Fax News, ka folur për situatën e rënduar politike në vend, si dhe për përjashtimin e...

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

Aktualitet

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

KLSH vjen në Panairin e Librit me 18 tituj të shtuar. Kolana e këtij institucioni përbëhet nga 95 botime, ndërsa deri në fund të vitit, kryetari Bujar Leskaj thotë se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!