Mes skamjes në mes të pyllit, i moshuari rrezikon sërish burgun

E mërkurë, 10 October 2018 15:33

Janë “robinsonët” e kohëve moderne. Por ndryshe nga ai, janë të plakur dhe të varfër. Këta janë Xhevit dhe Pranvera Qafa nga fshati Qyrkan i Cërrikut. Ata jetojnë vetëm dhe të izoluar në pyll.

67-vjeçari para disa kohësh u dënua me burg dhe qëndroi disa muaj në qeli pasi nuk pagoi dritat. Thotë se i mbifaturuan me 300 kilovat çdo muaj edhe pse kishte vetëm një dritë të ndezur.

Por duket se historia po përsëritet. Ai ka ende detyrime ndaj OSHEE dhe ka frikë se do ta arrestojnë sërish. Banesa e tyre po i zë brenda, ndërsa shoqëri iu bën vetëm një radio me bateri. Burrë e grua kërkojnë ndihmë. Dimri po afron dhe dy të moshuarit qëndrojnë të strukur në shtëpinë thuajse të rrënuar dhe në errësirë të plotë.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!