I kthehemi viteve 90, në Kapshticë kalohet kufiri me regjistra dhe jo me sistem

E Enjte, 11 October 2018 12:30

Mosfunksionimi i sistemit ka bërë që puna në pikën doganore të Kapshticës të bllokohet, duke krijuar edhe radhë të gjata të automjeteve që duan të kalojnë territorin shqiptar.

Prej disa orësh dhjëtara automjete janë në radhë në pritje për të kaluar anën tjetër të kufirit.

Aktualisht punonjësit e doganës shqiptare në Kapshticë po punojnë me regjistra.

Ndërkohë po punohet për rregullimin e defektit në sistem, në mënyrë që puna të kthehet normalisht.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!