Po transportonte kokainë dhe 110 mijë paund, vendimi i gjykatës për shqiptarin

E Enjte, 11 October 2018 18:37

Një i ri shqiptar u kap duke trafikuar një kilogram kokaine në një park makinash në Plymouth, duke shkaktuar një ndjekje dramatike të policisë.

Olsi Dama, 29 vjeç, është burgosur për transport droge nga Londra.

Mediat britanike bëjnë me dije se emigranti i paligjshëm u arrestua në një parking makinash.

Dama u dënua me 3 vjet e katër muaj burgim. Gjyqtari Jason Neëton-Price, tha: "Ju keni dashur të bëni para në mënyrë të lehtë, por kjo është lojë e rrezikshme".

Dama, banues në Palmers Green, Londër, u arrestua në orën 4 të mëngjesit më 14 gusht me një kilogram kokainë në makinën e tij "Volvo", raporton OraNeës.

Vlera e drogës nëse do të shitej në rrugë në porcione do të sillte fitime nga 50 000 deri 100 000 paund.

Duke folur nëpërmjet një përkthyesi, ai u deklarua fajtor në gjykatën e Plymouth Crown për posedim të drogës të klasit A.

Ai do të përballet me dëbim pasi të kryejë burgimin.

Prokurori, Jason Beal tha se oficerët gjetën 1 kg kokainë të fshehur në pjesën e pasagjerit, ndërsa shtoi se pastërtia e saj ishte 59%, e blerë me një çmim shumice nga 28.000 deri në 35 000 paund.

Por prokuroria shtoi se kokaina kishte një vlerë prej 50 000 deri 100 000 paund në rrugë.

Avokati Michael Green, tha se klienti i tij ishte emigrant i paligjshëm i cili pranoi  500 paund për të transportuar pakon me kokainë në Plymouth, marrëveshje e cila ishte bërë pas takimit me një njeri në një restorant në Londër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ti, Profesor !...

Aktualitet

Ti, Profesor !...

- Meditime rreth portretit të kolegut tonë, Profesorit model Ali Shashai – Të dielën, më 8 dhjetor, ne të dhamë lamtumirën e fundit ty, Profesor Aliu, njeriu ynë fisnik, familiari i...

Gjermania se vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri, por të përfshijë dhe serbët

Bota Shqiptare

Gjermania se vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri, por të përfshijë dhe serbët

Ministri gjerman i shtetit për punë të jashtme, Niels Annen, thekson në Bundestag se Gjermania nuk e vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri të rregullt.  Qeveria Gjermane ka...

Letra prekëse, Foto i tregon rrënjët shqiptare Thomasit

Sport

Letra prekëse, Foto i tregon rrënjët shqiptare Thomasit

Në çdo intervistë, Foto Strakosha flet me emocione për të birin dhe shpesh vihet në vështirësi. Arsyeja? E thjeshtë, është babai dhe heroi i atij që po përjeton një karrierë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!