Merr djalin në shpinë gjatë prezantimit të buletinit meteorologjik

Premte, 12 October 2018 17:13

Një gjë e veçantë ndodhi në Minesota (SHBA): Susie Martin, e cila punon për shërbimin meteorologjik Praedictix, vendosi të marrë djalin e saj gjatë kohës që duhej të punonte.

Meteorologia, në fakt, ka njoftuar buletinin kombëtar me fëmijën e saj mbi shpatullat, të mbështetur nga një bartës i foshnjës.
“Është jashtëzakonisht çliruese që të jem në gjendje të mbaj djalin tim gjatë kryerjes së detyrave të tjera,” shkroi ajo në blogun e kompanisë Praedictix, transmeton “Shqip”. Gruaja bëri këtë gjest për të festuar “javën e fëmijërisë” dhe u vlerësua nga shumë përdorues të internetit, të cilët ndanë videon e “buletinit të posaçëm”.
Kompania meteorologjike, duke postuar videon në llogarinë e tyre të Twitter bëri shaka duke shkruar: “Parashikimi ynë kombëtar sot u njoftua nga meteorologia @smartinWX dhe nga një mysafir i veçantë. Për fat të keq, asistenti po flinte në vendin e punës. Kërkojmë ndjesë për këtë të papritur”.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!