Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Saturday, 17 November 2018 21:49

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket se nuk ngelet pas.
Java që vjen sjell rënie të theksuar temperaturash, shi e dëborë edhe në Britaninë e Madhe, duke bërë kështu që moti i butë, i pazakontë për këtë periudhë të vitit, të vijë drejt fundit.

Meteorologët parashikojnë që duke nisur nga mesnata e së dielës, vendi të preket nga vala e të ftohtit. Ekspertët paralajmërojnë se ngrica do të prekë pjesën më të madhe të Britanisë gjatë ditëve të fundit të Nëntorit.

Edhe në Shqipëri kjo javë solli temperatura të ulëta, si dhe reshje dëbore në disa zona. Meteorologët parashikojnë që moti të jetë i paqëndrueshëm gjatë gjithë Nëntorit, me ditën më problematike të martën, kur pritet që të kemi reshje të dendura shiu. Megjithatë, pritet që mesi i javës situata të ndryshojë sërish dhe të kemi një rritje të temperaturave

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kush është shqiptari që u vra mbrëmë në Greqi

Aktualitet

Kush është shqiptari që u vra mbrëmë në Greqi

Një shqiptar ka mbetur i vrarë mbrëmjen e kësaj të mërkure në Greqinë fqinje. Ai u ekzekutua me një plumb në kokë, rreth orës 22:40, gjatë kohës që ndodhej i ulur në një...

Sytë tregojnë sa të stresuar jeni

Lifestyle

Sytë tregojnë sa të stresuar jeni

Shikimi në sytë e një personi mund të tregojë se sa i stresuar është. Ky është raporti i një studimi të realizuar së fundmi. Shkencëtarët kanë zbuluar se madhësia e bebëzave ndryshon...

Trenat përplasen kokë më kokë

Globi

Trenat përplasen kokë më kokë

Të paktën 7 persona humbën dhe mbi 40 të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e përplasjes së dy trenave në Turqi. Aksidenti i rëndë ndodhi në një stacion hekurudhor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!