Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Tuesday, 20 November 2018 22:29

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller.

Ne fillim erdhen...

-Ne filim erdhen per komunistet
Une nuk fola se nuk isha komunist
-Pastaj erdhen per socialistet
Une nuk fola se nuk isha socialist
-Pastaj erdhen per sindikalistet
Une nuk fola se nuk isha sindikalist
-Pastaj erdhen per hebrenjte
Une nuk fola se nuk isha hebre
-Pastaj erdhen per katoliket
Une nuk fola se nuk isha katolik

-Pastaj erdhen per mua...
..ehh, atehere s'kish mbetur me njeri te fliste per mua.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!