Pse Arta Marku nuk hap hetimin për Ministrinë e Brendshme

Tuesday, 27 November 2018 16:40

Ministria e Brendshme në një deklaratë për mediat ditën e sotme doli e tha se do të niste një fushatë kundër kapsollave.

Nisur nga protesta e banorëve të Unazës së re, ku mbeti e plagosur një police, ministria e Brendshme tha se, do të nisë një kontroll të tregut për të eliminuar të tilla pajisje.
Për këtë vendim, ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, i cili thotë se duhet të nisë një hetim në lidhje me personat përgjegjës që i lejojnë këto kapsollë.

Reagimi i Petrit Vasilit:

Sot Ministria e Brendshme po qahet për kapsollat.

Po kush i lejoi të futen kur paskan qenë të rrezikshme?

Pse s'foli asnjë fjalë deri tani Ministria e Brendshme?

Pse nuk paditen ata që kane miratuar futjen e tyre?

Cilët janë emrat e fajtorëve?

Eksperimentet që po bëjnë sot këta të Ministrisë së Brendshme pse nuk i bënë dje?

Pse prokuroria hesht përpara kësaj afere?

Apo meqë prokuroria e qeveria janë njësh me njëra-tjetrën s'ka as hetim, as përgjegjës dhe as fajtorë.

Pa u vënë gishtin fajtorëve, boll doli Ministria e Brendshme se u bë gazi i botës dhe u katandis në një sekt hakmarrësish që dhunon qytetarët që i paguajnë për t'i mbrojtur.

Modifikuar më Tuesday, 27 November 2018 16:53

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!