Protesta/ Policia hesht për arrestimet në kukës, pritet firmosja e fletë arresteve

Diel, 01 Prill 2018 12:58

Policia hesht për terrorin e RENEA-s mbi numrin e personave të arrestuar në Kukës. Jo zyrtarisht mësohet se janë shoqëruar rreth 30 persona. Nga prokuroia e Kukësit ende nuk është caktuar se në çfarë cilësie janë shoqëruar këta persona. Në orët në vazhdim pritet të ketë firmosje të urdhër arresteve me akuzat e zhvillimit të paligjshëm të protrestave, kundërshtimit dhe dhunimit të forcave të policisë dhe shkatërrimit të pronës private e publike. Momentalisht në drejtorinë vendore të qarkut të Kukësit janë instaluar rretht 15 automjete të Forcave të Ndërhyrjes së shpejtë dhe RENEA-s.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!