S'po kapen "Peshqite e mëdhenj", ambasadori amerikan ironizon Xhafën dhe Markun

Hënë, 02 Prill 2018 09:01

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka ironizuar institucionet shqiptare në luftën kundër krimit dhe korrupsionit në 1 prill, që është dita e gënjeshtrave. Ambasada e SHBA ka publikuar një karikaturë, ku Donald Lu shfaqet pranë një dyqani ku lexohet ‘Peshk i Madh’ dhe kërkon të dijë se ku janë peshqit e mëdhenj, ndërsa në arka ka vetëm sardele dhe shitësi i drejton një duke i treguar se e ka gënjyer me rastin e 1 prillit. Ambasada e SHBA e shoqëron karikaturën duke ironizuar institucionet shqiptare me urimin “Gëzuar ditën e gënjeshtrave”.

Prej fundit të vitit të kaluar, ambasadori paralajmëroi se në janar të këtij viti do të kishte arrestime të peshqve të mëdhenj, por muaji i parë dhe i dytë ikën dhe askush nuk ra në ‘rrjetë’, ndërsa vetëm pak ditë më parë u arrestua kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj për tjetërsim të pronave, por u lirua nga gjykata për të vijuar hetimin në gjendje të lirë.

Modifikuar më Hënë, 02 Prill 2018 09:05

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...