VASILI : QEVERIA PO MBJELL MJERIM, 3652 BIZNESE PO MBYLLEN

Hënë, 02 Prill 2018 13:17

Ka reaguar nëpërmjet një statusi në facebook kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i cili ka akuzuar Ramën se po çon në mbylljen e shumë bizneseve.

Vasili tha se 3652 biznese po mbyllen vetëm në tre mujorin janar-mars.

Ai u shreh në statusin e tij se “qeveria ka qepur gojën, media nuk flet, organizatat që përfaqësojnë biznesin nuk reagojnë.

Statusi i plotë i Vasilit:

3652 bisnese mbyllen, qeveria mbjell mjerim.

Mijra bisnese mbyllen akoma pa filluar aplikimi i TVSH per biznesin e vogel.
3652 biznese mbyllen brenda tre mujorit janar-mars.
Qeveria ka qepur gojen,media nuk flet,organizatat qe perfaqesojne biznesin nuk ndihen.Le te heshtin...s'kane faj,jua kane mbyllur keq gojen.... 
Varferia thellohet dhe cdo biznes i mbyllur do te thote pllakosje e deshperimit ne mijra familje.
U kerkon njerezve qeveria takse per rrugen e kombit.Kujt ja kerkon?Njerezve pa pune, bizneseve qe mbyllen,te varferve ketyre jua kerkon?
Apo per kryeministrin shendosh oligarket pa te varferit le te vdesin.

Modifikuar më Hënë, 02 Prill 2018 13:26

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në qytetin e Peqinit. Report Tv ka mësuar se një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në kokë...

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!