Tirana zien nga protestat, Rama flet nga Vlora për Rilindje

Hënë, 02 Prill 2018 13:22

 Ndërkohë që Tirana dhe Kukësi ziejnë nga protestat, kryeministri vazhdon axhendën e vet.

Ai,  me anë të një statusi në Facebook, ka njoftuar se ndodhet në Vlorë  për të folur  për “sukseset” e reformës  së arsimit professional.

Sakaq, opozita bën me dije se 21 protestuesve të arrestuar nuk u janë plotësuar as nevojat jetike për ushqim.

Edhe pas protestave të vazhdueshme, ende nuk dihet fati i protestuesve të arrestuar brutalisht, në orët e vona të natës nga uniformat blu.

Statusi i plotë:ytruu

Modifikuar më Hënë, 02 Prill 2018 17:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Aktualitet

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Për shkak të remontit të OST në linjat 110kV Rrashbull-Sallmone, Rrashbull – Spitallë, në datat 24-25 shtator do të ketë kufizime energjie në disa zona në Durrës e Shijak, njoftoi...

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Show-biz

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Greta Koçi për sa i përket jetës private ka qenë gjithmonë e rezervuar dhe asnjëherë nuk kemi mësuar asgjë për ndonjë marrëdhënie të saj dashurie. E ftuar në “Xing me...

Shqiptari sulmohet barbarisht në mes të New York-ut (VIDEO)

Bota Shqiptare

Shqiptari sulmohet barbarisht në mes të New York-ut (VIDEO)

Një i ri shqiptar ka rënë pre e një sulmi, teksa po kalonte në trotuar. Sulmi ka ndodhur në lagjen Allerton në Bronx të New York ditën e djeshme, nga...