Sherr me thikë në autobusin e linjës Tiranë - Vorë/ Fatorino dhe kontrollori godasin udhëtarin

Tuesday, 03 Prill 2018 10:23

Policia ka arrestuar ditën e djeshme fatorinon e autobusit urban të linjës Tiranë-Vorë, pasi ky i fundit së bashku me kontrollorin kanë plagosur me thikë një udhëtar. Ky i fundit është shpallur në kërkim.

Sipas policisë fatorino Hazbi Begu, 23 vjeç nga Fushë Prezaq, është konfliktuar fillimisht me pasagjerin, R.M., 23 vjeç nga Kodër-Kamza për çështje bilete. Në konflikt është përfshirë dhe kontrollori i linjës C. K., 28 vjeç nga Tirana.

Konflikti më pas ka degraduar, pasi të dy, kontrollori dhe fatorino kanë goditur me thikë 23-vjeçarin. Ky i fundit është në spital jashtë rrezikut për jetën.

 

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 10:31

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...