Zbulohet projekti për rindërtimin e molit tek Parku i Liqenit

Tuesday, 03 Prill 2018 10:42

Parku i Liqenit është kthyer tashmë në një destinacion shumë të pëlqyer për qytetarët e Tiranës falë investimeve të kryera.

Bashkia e Tiranës me mbështetjen e Kryqit të Kuq Shqipta,r ka nisur punën për realizimin e një tjetër investimi të rëndësishëm që ka të bëj me rikualifikimin e molit të liqenit. Kjo ka ardhur pas kërkesave të vazhdueshme të qytetarëve për të aksesuar vet liqenin nëpërmjet varkave dhe lojërave të tjera ujore.

Moli ekzistues do t’i nënshtrohet një rikonstruksionit total, ku veç shkallëve do të bëhet dhe ndërtimi nga e para e gjithë molit. Ai do të pajiset edhe me sistem ndriçimi për të qenë i aksesueshëm, ndërsa nuk do të mungojë as gjelbërimi.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 13:50

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rruga dhe ura, dy problemet madhore të fshatit Selixë

Aktualitet

Rruga dhe ura, dy problemet madhore të fshatit Selixë

Fshati Selixë në njësinë administrative Komsi, në Bashkinë e Matit, vijon të jetë një ndër fshatrat më problematik për shkak të distancës që ka nga qendra e njësisë apo qyteti...

Edhe rusët ngrihen kur u shkelen të drejtat, protesta për pensionin

Globi

Edhe rusët ngrihen kur u shkelen të drejtat, protesta për pensionin

Në mbarë Rusinë po mbahen protesta për të kundërshtuar planin e qeverisë për të rritur moshën e daljes në pension për pesë vjet. Mijëra persona morën pjesë në protestën në Moskë...

Konsumon ilaçe, gruaja në Fier i jep fund jetës

Aktualitet

Konsumon ilaçe, gruaja në Fier i jep fund jetës

Një grua në Fier i ka dhënë fund jetës duke konsumuar një dozë të madhe ilaçesh. Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘1 Maj’, ndërsa sipas policisë viktima është A. F...