Zbulohet projekti për rindërtimin e molit tek Parku i Liqenit

Tuesday, 03 Prill 2018 10:42

Parku i Liqenit është kthyer tashmë në një destinacion shumë të pëlqyer për qytetarët e Tiranës falë investimeve të kryera.

Bashkia e Tiranës me mbështetjen e Kryqit të Kuq Shqipta,r ka nisur punën për realizimin e një tjetër investimi të rëndësishëm që ka të bëj me rikualifikimin e molit të liqenit. Kjo ka ardhur pas kërkesave të vazhdueshme të qytetarëve për të aksesuar vet liqenin nëpërmjet varkave dhe lojërave të tjera ujore.

Moli ekzistues do t’i nënshtrohet një rikonstruksionit total, ku veç shkallëve do të bëhet dhe ndërtimi nga e para e gjithë molit. Ai do të pajiset edhe me sistem ndriçimi për të qenë i aksesueshëm, ndërsa nuk do të mungojë as gjelbërimi.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 13:50

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Sport

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Shqipëria pret në "Elbasan Arena" Uellsin në një miqësore luksi. Kuqezinjtë do të tentojnë të bëjnë kthesën, pas asaj humbje turpëruese 4-0 ndaj Skocisë dhe përballë Bale me shokë kërkojnë vetëm...

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!