Itali/ Policia plagos 42- vjeçarin shqiptar, në arrati me makinën e vjedhur

Tuesday, 03 Prill 2018 11:41

Një 42-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur nga efektivët e policisë italiane. Kjo e fundit ishte vënë në ndjekjen e tij dhe dy të tjerëve pasi dyshoheshin të kishin vjedhur bjë automjet

Mediat italiane raportojnë se tre të dyshuarit kur kanë pikasur patrullën e policisë kanë lënë automjetin e vjedhur dhe kanë tentuar të arratisen duke u larguar në këmbë.

Në pamundësi të ndjekjes së tyre me makinë, edhe efektivët italianë janë vënë në ndjekje të tyre në këmbë. Pikërisht në këtë moment ka ndodhur edhe plagosja aksidentale e shqiptarit.

Sipas mediave italiane, gjatë ndjekjes një polic italian është rrëzuar dhe ka shkrepur padashje armën, e cila ka plagosur 42 vjeçarin shqiptar.

Raportohet se, 42-vjeçari shqiptar është shtruar në spitalin e qytetit të Salernos, ku ndodhet në gjendje kritike për jetën.

 

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 11:46

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Torta” e qeverisë që nuk i ëmbëlsoi fjalët e ministrit të jashtëm gjerman...

Politikë

“Torta” e qeverisë që nuk i ëmbëlsoi fjalët e ministrit të jashtëm gjerman...

Nga Edi Paloka “Torta” e qeverise qe nuk i embelsoi fjalet e ministrit te jashtem gjerman...Sot ne ministrine e jashtme , ministrit te jashtem gjerman, qe eshte per vizite zyrtare ne...

Ngjarja e rëndë, aksidentohet me traktor ndërron jetë 31-vjeçari

Aktualitet

Ngjarja e rëndë, aksidentohet me traktor ndërron jetë 31-vjeçari

Një 31-vjeçar ka humbur jetën pasi ka dalë nga rruga duke drejtuar një traktor. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:15, në fshatin Kallm i Vogël në Fier. Drejtuesi i traktorit ka humbur...

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Sport

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Policia e qytetit të Valencias është detyruar mbrëmë të rrethojë deri në orët e para të mëngjesit hotelin ku ka qëndruar Juventusi në këtë qytet, para sfidës së Ligës së...