Vijon Revolta/ Protestuesit para Drejtorisë së Policisë: Lironi të burgosurit

Tuesday, 03 Prill 2018 12:19

Vijon tashmë për ditësh protesta e qindra qytetarëve para Drejtorisë së Policisë në Tiranë. Protestuesit kanë bllokuar rrugën duke paralizuar qarkullimin e mjeteve. Ata bëjnë thirrje që të lirohen të burgosurit.

Numri i protestuesve sa vjen dhe rritet pasi qytetarë të shumtë i bashkohen protestës.  

23 protestuesit e arrestuar tre ditë më parë në protestën për taksën e Rrugës së Kombit, pritej të dilnin sot përpara Gjykatës së Kukësit për t’u njohur me masën e sigurisë por sipas një njoftimi do Gjykatës së Kukësit seanca do të zhvillohet nesër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!