TENSIONE NË SHQIPËRI , POR JA KU NDODHET AMBASADORI DONALD LU

Tuesday, 03 Prill 2018 17:13
Donald Lu Donald Lu

Ndërkohë që Shqipëria gjendet në një valë tensioni dhe situata politike nuk është aspak e qetë, duket se ambasadori i SHBA-ve Donald Lu ka vendosur të largohet pak nga këto telashe.

Lu është parë në aeroportin ndërkombëtar të Athinës bashkë me familjen e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari Robert Goro, i cili ndër të tjera është shprehur se ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, është parë teksa priste në rradhë si një qytetar i thjeshtë, bashkë me familjen e tij.

“Një befasim i këndshëm në aeroportin ndërkombëtar të Athinës. As edhe një bodyguard rreth tyre, as shërbim VIP apo biletë business class. Duke pritur me durim në radhë, me shumicën e qytetarëve që udhetonin në economy class, edhe ambasadori i SHBA-ve në Tirane, Donald Lu me familjen”, shkruan gazetari.

Ndërkohë nuk dihet nëse Donald Lu ndodhet në Athinë, apo nëpërmjet aeroportit grek ka udhëtuar drejt një vendi tjetër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...