TENSIONE NË SHQIPËRI , POR JA KU NDODHET AMBASADORI DONALD LU

Tuesday, 03 Prill 2018 17:13
Donald Lu Donald Lu

Ndërkohë që Shqipëria gjendet në një valë tensioni dhe situata politike nuk është aspak e qetë, duket se ambasadori i SHBA-ve Donald Lu ka vendosur të largohet pak nga këto telashe.

Lu është parë në aeroportin ndërkombëtar të Athinës bashkë me familjen e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari Robert Goro, i cili ndër të tjera është shprehur se ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, është parë teksa priste në rradhë si një qytetar i thjeshtë, bashkë me familjen e tij.

“Një befasim i këndshëm në aeroportin ndërkombëtar të Athinës. As edhe një bodyguard rreth tyre, as shërbim VIP apo biletë business class. Duke pritur me durim në radhë, me shumicën e qytetarëve që udhetonin në economy class, edhe ambasadori i SHBA-ve në Tirane, Donald Lu me familjen”, shkruan gazetari.

Ndërkohë nuk dihet nëse Donald Lu ndodhet në Athinë, apo nëpërmjet aeroportit grek ka udhëtuar drejt një vendi tjetër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Firmoset urdhër-arresti për Nikolla Gruevskin

Bota Shqiptare

Firmoset urdhër-arresti për Nikolla Gruevskin

Ministria e Brendshme maqedonase ka firmosur urdhër arrestin për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski. Ky vendim erdhi pas njoftimit nga Gjykata Penala që nuk ka mundur të gjejë të akuzuarin Nikolla Gruevski për...

Lajme të mira nga aktori i humorit që pësoi atak kardiak

Kulturë

Lajme të mira nga aktori i humorit që pësoi atak kardiak

Aktori i njohur i humorit shkodran Besnik Çinari, pak ditë më parë luftoi për jetën, por tashmë ai e ka kaluar rrezikun, pas një ndërhyrje që pati në zemër. Ai...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!