EUROCONTROL JEP ALARMIN: MË SHUMË SE GJYSMA E FLUTURIMEVE MUND TË KENË VONESA, JA ARSYEJA

Tuesday, 03 Prill 2018 17:36

Eurocontrol, organizata europiane për sigurinë e navigimit ajror ka paralajmëruar se ditën e sotme më shumë se gjysma e fluturimeve ajrore mund të kenë vonesa.

Kjo për arsye të një defekti të sistemit.

Sot, në hapësirën ajrore europiane priteshin rreth 30 000 fluturime.

“29500 fluturime priteshin në rrjetin eurpian. Rreth gjysma e tyre mund të regjistrojë vonesa për shkak të një defekti të sistemit” ka njoftuar Eurocontrol në një komunikatë.

Ndërkohë, kanë komunikuar se po punojnë për të përmirësuar sistemin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!