Java ndërkombëtare e shëndetit, mamografi falas nga mjekë turq

Tuesday, 03 Prill 2018 18:31

Vajzat dhe gratë e Tiranës do të mund të kryejnë mamografi dhe papteste falas për tri ditë rradhazi.

Me qëllim parandalimin e sëmundjeve tumoriale, mjekë turq kanë udhëtuar nga Stambolli drejt Tiranës, dhe nga data 3 deri më 5 prill do të qëndrojnë në sheshin “Skënderbej” për të kryer vizitat.

Këto vizita vijnë si ndihmë e qeverisë turke në javën ndërkombëtare të shëndetit, për parandalimin në kohë të sëmundjeve tumoriale.

Qeveria turke po mbështet Ministrinë e Shëndetësisë gjithashtu edhe në trajnimin e mjekëve dhe infermjerëve për urgjencat mjekësore.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rritet bilanci: 81 të vdekur nga Uragani Mangout, 59 të tjerë ende të zhdukur

Globi

Rritet bilanci: 81 të vdekur nga Uragani Mangout, 59 të tjerë ende të zhdukur

Numri i të vdekurve nga Uragani Mangout që goditi Filipinet është rritur. Sot, autoritetet folën për 81 të vdekur, por ky numër mund të rritet më tej, pasi ekipet e shpëtimit...

Vrasja e bariut në Tropojë, identifikohet autori

Aktualitet

Vrasja e bariut në Tropojë, identifikohet autori

Një ditë pas vrasjes së 69-vjeçarit Tahir Bajraktari në Tropojë, policia ka identifikuar autorin e ngjarjes me inicialet N.L, 54 vjeç  dhe po punon për kapjen e tij. Policia bën me...

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

Lifestyle

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

23-vjeçari Ryan ‘Wibbo’ Wibberley, duke pasur frikë se të dashurat mund ta tradhtonin, edhe pse lidhjet me to nuk kanë qenë për një kohë të gjatë, u ka lënë atyre...