Pogradec/ Sekuestrohet lënda drusore, Bashkia ua fal shkollave

Tuesday, 03 Prill 2018 18:57
pamje nga lenda drusore e sekuestruar pamje nga lenda drusore e sekuestruar

Bashkia e Pogradecit ka sekuestruar mesditën e sotme 4 metër kub dru të cilat do të tregtoheshin në mënyrë të paligjshme.

Në një njoftim në profilin zyrtar të bashkisë  bëhet me dije se lënda drusore e sekuestruar do të përdoret për ngrohje në shkolla dhe kopshte.

Gjithashtu në njoftim shkruhet se nuk do të ketë asnjë tolerim për personat që ushtrojnë prerjen dhe shitjen e druve në mënyrë të paligjshme.

Statusi i plotë

Asnjë tolerim për personat që ushtrojnë prerjen dhe shitjen e druve në mënyrë të paligjshme!
Sektori i shërbimit pyjor sekuestroi sot 4 metër dru, të cilat do ju shkojnë kopshteve dhe shkollave.
Gjatë patrullimit të specialisteve të zonës u konstatua veprimtaria e paligjshme, ku drutë ishin prerë dhe stivosur gati për transportim.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 19:02

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!