Miratohet Kodi që detyron deputetët të "spiunojnë" për veshjet sexy të kolegëve

Tuesday, 03 Prill 2018 18:58

Pas shumë diskutimesh, Kuvendi i Shqipërisë ka arritur të miratojë Kodin e ri të Etikës së deputetëve në unanimitet të plotë. Sipas draftit të publikuar, kodi i etikës synon orientimin në sjellje të deputetit gjatë ushtrimit të detyrës, ndërsa bie në sy neni 10, i cili u ndalon atyre çdo veprim seksual në ambjentet e Kuvendit që cënon dinjitetin e cilitdo. Sakaq poshtë nenit 10 është sqaruar se çdo deputet që është në dijeni të një ndodhie të tillë, duhet të raportojë te instancat përkatëse brenda institucionit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!