Miratohet Kodi i Etikës, stop ngacmimeve seksuale në Kuvend

Tuesday, 03 Prill 2018 20:07

Debati për gjuhën e shfrenuar në Kuvend dhe shkelja e etikës në seancat parlamentare , ka çuar në miratimin e draftit për Kodin e Etikës. Ky draft u miratua me konsensus nga të gjitha partitë dhe ka për synim të orientojë deputetët që të ushtrojnë detyrën e tyre në bazë të parimeve etike sipas standarteve të duhura të sjelljes dhe të forcojë intergritetin e tij gjatë kohëzgjatjes së mandatit.

Një prej neneve më të rëndësishme ka të bëjë me ngacmimet seksuale ku thuhet se deputetit i ndalohet çdo sjellje me natyrë seksuale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rritet bilanci: 81 të vdekur nga Uragani Mangout, 59 të tjerë ende të zhdukur

Globi

Rritet bilanci: 81 të vdekur nga Uragani Mangout, 59 të tjerë ende të zhdukur

Numri i të vdekurve nga Uragani Mangout që goditi Filipinet është rritur. Sot, autoritetet folën për 81 të vdekur, por ky numër mund të rritet më tej, pasi ekipet e shpëtimit...

Vrasja e bariut në Tropojë, identifikohet autori

Aktualitet

Vrasja e bariut në Tropojë, identifikohet autori

Një ditë pas vrasjes së 69-vjeçarit Tahir Bajraktari në Tropojë, policia ka identifikuar autorin e ngjarjes me inicialet N.L, 54 vjeç  dhe po punon për kapjen e tij. Policia bën me...

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

Lifestyle

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

23-vjeçari Ryan ‘Wibbo’ Wibberley, duke pasur frikë se të dashurat mund ta tradhtonin, edhe pse lidhjet me to nuk kanë qenë për një kohë të gjatë, u ka lënë atyre...