Miratohet Kodi i Etikës, stop ngacmimeve seksuale në Kuvend

Tuesday, 03 Prill 2018 20:07

Debati për gjuhën e shfrenuar në Kuvend dhe shkelja e etikës në seancat parlamentare , ka çuar në miratimin e draftit për Kodin e Etikës. Ky draft u miratua me konsensus nga të gjitha partitë dhe ka për synim të orientojë deputetët që të ushtrojnë detyrën e tyre në bazë të parimeve etike sipas standarteve të duhura të sjelljes dhe të forcojë intergritetin e tij gjatë kohëzgjatjes së mandatit.

Një prej neneve më të rëndësishme ka të bëjë me ngacmimet seksuale ku thuhet se deputetit i ndalohet çdo sjellje me natyrë seksuale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Globi

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Dy herë kandidate demokrate për presidente, Hillary Clinton do të tentojë sërish në garën për president të SHBA-ve në zgjedhjet 2020-ës. Lajmin e ka bërë me dije këshilltari i saj Mark...

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Globi

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Dhuna ka shpërthyer mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza, një ditë pasi shtatë militantë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë një operacioni të fshehtë izraelit në Gaza. Militantët hodhën...

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!