Vrasja e ish-kryetarit të fshatit Rehovë, autori: U konfliktuam me fjalë banale

Tuesday, 03 Prill 2018 20:12

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lishje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Rehovë, (Skrapar) ku 58-vjeçari Fatmir Cenaj nga fshati Rehovë i bashkisë Polican plagosi ish-kryetarin e këtij fshati Jonuz Banaj 60 vjeç i cili më pas ndërroi jete në spital për shkak të plageve të marra.

Aautori ngjarjes ka deklaruar  në polici se ai ishte me bagëti në mal kur viktima ka kaluzr aty dhe ka filluar konflikti. Ai ka thënë se sherri ka nisur për pronën, duke shtuar se ishte e tija dhe e kishte me letra.

“U konfliktuam me fjalë banale dhe më pas shkova në shtëpi dhe mora armën dhe e qellova”, ka thënë ai. Konflikti është i vjeter për pronën, pasi kanë debatuar, autori ka marrë armën tip kallashnikov dhe e ka qëlluar ish-kryetarin e fshatit. Ai u arrestua menjëherë pas ngjarjes ku u sekuestrua dhe arma e krimit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!