Mbetet ende mister zjarri tek "Siri Kodra"

Tuesday, 03 Prill 2018 20:27

Flakët përpinë gjithçka në magazinën e hidrosanitareve në rrugën “Siri Kodra”. 30 zjarrfikëse iu kërkua ndihma për të vënë nën kontroll flakët, ndërsa aty pranë ndodheshin edhe disa banesa dhe një karburant. Vatrat e zjarrit riaktivizohen herë pas herë në magazinën e cila u dogj plotësisht në rrugën, “Siri Kodra”.Rreth 30 automjete zjarrfikëse luftuan me flakët nga mesdita e së hënës, ndërsa magazina me materiale hidrosanitare u shkrumbua totalisht.

Flakët dukeshin nga disa kilometra larg kryeqytetit, pasi materiali ishte lehtësisht i djegshëm, duke krijuar panik tek banorët që ndodheshin shumë pranë me ndërtesën në flakë.Bujar Kaçana, efektiv i zjarrfikësve të kryeqytetit tregon luftën me flakët dhe ndihmën që i dhanë edhe kolegët e Fushë-Krujës, Durrësit si edhe ata të ushtrisë. “Luftojmë më gjithë kapacitetin e mjeteve të zjarrfikësve të Tiranës, botet e bashkisë që na furnizojnë me ujë, në mëngjes kanë qenë dhe të ushtrisë. Për momentin nuk mund të japin një orar se kur mund të fikët”. Për të përcaktuar shkaqet e rënies së flakëve, Kacana thekson se do të duhet ende kohë. “Ekspertiza vjen, pasi në të fikim zjarrin”. Fatmirësisht nga zjarri nuk ka pasur njerëz të lënduar, por u raportua se kërkuan ndihmën e parë disa efektivë zjarrfikës, pasi mbetën të asfiksuar nga flakët.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO e masakrës në Lushnje/ Si u ekzekutuan me breshëri dy të rinjtë në 2017

Aktualitet

VIDEO e masakrës në Lushnje/ Si u ekzekutuan me breshëri dy të rinjtë në 2017

Ngjarja ndodhi në 11 tetor të vitit të kaluar, ndërsa autorët janë Laert Haxhia dhe Orges Bilbili. Në videon e siguruar nga gazetari i Report Tv, Artan Hoxha duket momenti...

Durrës, arrestohet mjeku dhe shoferi, bënin kontrabandë me ambulacën

Aktualitet

Durrës, arrestohet mjeku dhe shoferi, bënin kontrabandë me ambulacën

Një mjek dhe një shofer janë arrestuar nga policia e Durrësit pasi akuzohen për kontrabandë mallrash. Policia thotë se pas një hetimui 2 mujor u finalizua operacioni "Cigarettes", duke vënë në...

"Opozita do të dalë shumë shpejt në rrugë"

Politikë

"Opozita do të dalë shumë shpejt në rrugë"

Për herë të parë, një lider i partive të opozitës ka treguar se çfarë diskutohet në mbledhjet me dyer të mbyllura. Duke folur në studion e SYRI.net, Kryemadhi ka treguar se...