Meta takim me artistët,ja cfarë diskutuan

E mërkurë, 04 Prill 2018 14:29

Presidenti Iliri Meta ka pritur sot një përfaqësi të artistëve të Teatrit Kombëtar, pas një kërkese publike të tyre, për diskutime në lidhje me teatrin të kryesuar nga aktori I mirënjohur Robert Ndrenika.

Aktorët shprehën shqetësimet e tyre në lidhje me prishjen e teatrit, problem që është kthyer në një debat publik.

Presidenti Meta theksoi se është i rëndësishëm dialogu I vazhdueshëm dhe transparenca në këtë cështje të rëndësishme, në dobi të ruajtjes e promovimit të vlerave e trashqëgimisë historike, kulturore e kombëtare.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...