SEANCA LIVE/ Burgosen 11 persona, mbështetësit paralajmërojnë kryeministrin

E mërkurë, 04 Prill 2018 14:42

Gjykata Kukës ka dhënën masën “arrest me burg” për 11 persona , ”detyrim paraqitje” për 10 persona, dhe “arrest shtëpie”për dy persona.

Ky vendim është kundërshtuar në mënyrë kategorike nga familjarët e të arrestuarve dhe priten protesta massive.

“Ata janë heronj., ata janë luanë, do I mbështesim deri në fund “,- thonë mbështetësit.

Ata e cilësojnë protestën të ligjshme dhe paralajmërojnë kryeministrin se nuk do të ndalen.  

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 15:06

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Globi

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Dhuna ka shpërthyer mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza, një ditë pasi shtatë militantë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë një operacioni të fshehtë izraelit në Gaza. Militantët hodhën...

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!