Kapet laçiani me kokainë, ja ku e shiste drogën

E mërkurë, 04 Prill 2018 15:02

Policia e Kurbinit në kuadër të operacionit të koduar ‘’PARKIMI’’ ka sekuestruar një sasi lënde narkotike e dyshuar për kokainë dhe ka arrestuar shtetasin Jurgen Sokoli 22 vjeç si poseduas I saj.

Arrestimi I tij, u bë gjatë një kontrolli të ushtruar në automjetin e tij tip ‘’Land Rover’ pranë një karburanti në aksin Laç-Kurbin, ku I është gjetur një sasi prej 140 gram lëndë e dyshuar narkotike e llojit kokainë.

Policia I ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale lëndë narkotike, një peshore elektronike, një telefon celular dhe automjetin.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprime të mëtejshme në ngarkim të këtij shtetasi për veprën penale “ Prodhim dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga neni 283/1 të Kodit Penal.

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 15:04

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Show-biz

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Xhensila Myrtezaj sa vjen e bëhet edhe më e bukur. Ajo e vërteton këtë edhe në foton e publikuar së fundmi.  Edhe pse ka sjellë në jetë vajzën e saj të...