Vendimi Gjykatës/ Basha u bën thirrje të fortë shqiptarëve për protesta masive

E mërkurë, 04 Prill 2018 15:14

Në një prononcim për mediat kryetari I PD , Lulzim Basha ka thënë se protesta nxori fytyren e rregjimit kriminal dhe se gjykata ka shkelur te drejtat e njeriut.

“Rama ka privatizuar policinë, prokurorinë dhe gjykatat por ai nuk e nënshtron dot popullin shqiptar”, - tha kreu I PD.

Ndërkohë, ai u bën thirrje të fortë shqiptarëve për një prosteste massive ditën e nesërme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...