“S’MUND TË GODISJA POLICËT SE JANË SI BABAI IM... MË KA VDEKUR PARA 5 VITESH”, DËSHMIA TRONDITËSE NË SALLËN E GJYQIT

E mërkurë, 04 Prill 2018 16:18

Tjetër dëshmi tronditëse e një prej protestuesve të Rrugës së Kombit i cili rrëfeu sot në sallën e gjyqit në Tiranë historinë e tij.

Sot u dha në sallën e gjykatës vendimi final për 23 të arrestuarit të protestës së Kukësit masa e sigurisë “detyrim paraqitje” dhe “arrest shtëpie” për 2 protestues të tjerë, ku për 11 prej tyre është dhënë masa “arrest me burg”, për 10 persona të tjerë është dhënë masa “detyrim paraqitje”.

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video nga salla e gjyqit, ku një prej protestuesve, Ardit Aladini për të cilin është marrë masa “detyrim paraqitje” ka deklaruar përpara trupit gjykues: “Veç kam ngritur duart lart në protestë. S’mund të godas policët se janë si babai im. E kam humbur babain para 5 vjetësh”!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Aktualitet

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Një automjet u përfshi nga flakët në Elbasan. Ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen "Partizani" dhe sipas policisë makina ishte e parkuar në momentin kur u dogj. "Gjatë natës në lagjen...

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Shëndeti

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e Industrive të Ëmbëlsirave dhe të Pastës...

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Show-biz

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Oriola Maashi ka qëlluar sërish në shenjë me postimin e saj.  Ajo ja ka dalë të tërheqë vëmendjen. Një set i ri fotografik e ka sjellë atë sërish bune dhe mjaft të freskët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!