Bie sërish euro, ekspertët shpjegojnë arsyen

E mërkurë, 04 Prill 2018 17:27

Tendenca e rënies së euros shfaqet sërish.

Monedha e përbashkët ra sot nën nivelin e 130 lekëve duke u këmbyer me 129.97 lekë.

Ekspertët thonë se kjo tendencë vjen për shkak të prurjeve të larta të euros në vend dhe se rënia do vazhdojë duke qënë se pritet rritje e ofertës së saj .

Ekspertët shpjegojnë se pjesa më e madhe e ofertës së euros vjen në rrugë informative, konvertimet e bizneseve për të paguar taksat, orientimin e disa transaksioneve drejt lekut, që shton ofertën në valutë apo edhe konverimin e euros në lek. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...