Mediat e huaja transmetojnë reagimet e shqiptarëve për problemet me qeverinë

E mërkurë, 04 Prill 2018 17:37

Shqipëria ka qënë sot në qendër të vëmendies jo vetëm nga mediat e vendit por edhe ato mbarëbotërore. Agjenci të rëndësishme lajmesh kanë përshkruar situatën kaotike e cila po mbizotëron ditët e fundit në vendin tonë. BallkanInsight shkruan për protestat e mbajtura ditën e sotme në Tiranë për të ndaluarit e Rrugës e Kombit dhe në Ballsh nga naftëtarët e rafinerisë duke përshkruar në detaje situatën e krijuar. Po ashtu edhe “The Ëashington Post” ka pasqyruar në detaje ngjarjet e Shqipërisë dhe Kosovës duke analizuar protestat e mbajtura, dhunën dhe deklaratat e disa prej lidërve kryesore të vendeve shqipfolëse.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...

Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale

Lifestyle

Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale

Kjo pije ka aftësinë për t’i kthyer flokët e thinjura në ngjyrën e tyre natyrale falë përbërësve të fuqishëm të cilët kanë përfitime të mrekullueshme shëndetësore Për më tepër, kjo pije...

Kështu dashurojnë shenjat e horoskopit

Lifestyle

Kështu dashurojnë shenjat e horoskopit

Kombinimi i dashurisë dhe i hormoneve është shumë i fuqishëm, kjo është e sigurt. Ne mund të mos duam ta pranojmë që bëhemi të bezsdisshëm kur biem në dashuri, por dashuria...