Albin Kurti- Ramës: Hiq taksën e Rrugës së Kombit

E mërkurë, 04 Prill 2018 18:07

U zhvillua sot në Tiranë konferenca ballkanike e të majtëve të rajonit.

Në konferencë ishte i pranishëm edhe Albin Kurti, kryetari i Vetvendosjes.

Ai u shpreh se është kundër taksës së vendosur nga qeveria shqiptare për Rrugën e Kombit, dhe se këtë gjë ja kishtë thënë edhe Ramës. Kurti tha se kosovarët nuk janë në gjendje të paguajnë taksën sepse ajo është shumë e lartë. “Taksa është e shtrejtë, kosovarët nuk janë të pasur. Është më mirë mirëmbajtja nga taksat e shtetit” theksoi ai.

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 18:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTOGALERIA/ Shikoni transformimet e Tunës ndër vite

Show-biz

FOTOGALERIA/ Shikoni transformimet e Tunës ndër vite

Padyshim se njëra ndër femrat më të pëlqyera dhe të komentuara të showbizit shqiptar është këngëtarja, Altuna Sejdiu- Tuna. Ajo është shumë e ndjekur edhe në rrjetet sociale ( ka rreth...

Kërkoi lirinë për të vazhduar shkollën, Krimet e Rënda lënë në burg Klevi Likën

Aktualitet

Kërkoi lirinë për të vazhduar shkollën, Krimet e Rënda lënë në burg Klevi Likën

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën për lirimin e Klevi Likës, një nga katër të arrestuarit për 3.4 mln eurot e sekuestruar në automjetet ‘Toyota Yaris’ në portin...

Edhe një mesazh i fortë nga Gjermania: Ndryshimi i kufijve hap plagët në rajon

Bota Shqiptare

Edhe një mesazh i fortë nga Gjermania: Ndryshimi i kufijve hap plagët në rajon

Një mesazh i fortë rreth përpjekjeve të presidentit Thaçi për ndryshimin e kufijve ka ardhur nga ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass. Për Mass, jetësimi i idesë së Thaçit mund...