Gjykatësja që dha dënimin për protestuesit, shoqërohet me policë të shumtë

E mërkurë, 04 Prill 2018 18:09

Gjykatësja Alma Ahmeti , e cila la në burg 11 Kuksianë nga 23 që u arrestuan për protestën në Rrugën e Kombit është shoqëruar nga policë të shumtë gjatë daljes së saj nga gjykata e Tiranës.

Gjykatësja lexoi me shpejtësi dënimin e të arrestuarve sot në gjykatë, ashtu sic e kishte kërkuar edhe prokuroria.

Gjyqi u bë në Gjykatën e Tiranës, me pretekstin se Gjykata e Kukësit nuk kishte kapacitetine duhur.

WhatsApp Image 2018-04-04 at 14.57.50

WhatsApp Image 2018-04-04 at 17.23.57 (1)

 

WhatsApp Image 2018-04-04 at 17.24.26

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

​Shaqiri flet për debutimin në Champions për Liverpool: Çfarë atmosfere mahnitëse

Sport

​Shaqiri flet për debutimin në Champions për Liverpool: Çfarë atmosfere mahnitëse

Mesfushori i Zvicrës me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, e shijoi për herë të parë stadiumin e Liverpoolit, Anfield, në një ndeshje të madhe në gara evropiane dhe mbeti mjaft i...

Kompanisë Air Albania i mungojnë 29,8 milionë euro kapital

Aktualitet

Kompanisë Air Albania i mungojnë 29,8 milionë euro kapital

Të premten e shkuar, Kryeministri Edi Rama inauguroi udhëtimin e parë të kompanisë ajrore shqiptare Air Albania, projekt i Kryeministrit Rama nën kujdesin e Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan. Ngjarja u...

Zyrtarja e lartë e DASH për çështjet evropiane, Elisabeth Millard viziton Tiranën

Aktualitet

Zyrtarja e lartë e DASH për çështjet evropiane, Elisabeth Millard viziton Tiranën

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit Elisabeth Millard do të zhvillojë një vizitë treditore në Shqipëri. Ambasada amerikane në Tiranë i ka...