1 mijë policë, çfarë nuk u pa sot gjatë masave të sigurisë

E mërkurë, 04 Prill 2018 18:34

Detyrat ishin të qarta nga shefat e tyre për punonjësit e policisë së kryeqytetit e jo vetëm, që të mos përsëritej protesta e dhunshme e së shtunës në “Rrugën e Kombit”.

Në orën 8 të mëngjesit të arrestuarit lanë ambientet e drejtorisë së Tiranës, duke u drejtuar për në gjykatën e Rrethit.

Me pajime të rënda gjykata ishte rrethuar nga të katërta anët me efektiv të forcave Speciale, RENEA. Edhe policia e rendit, bashkë me me njësinë “Shqiponja”, ishte gjithashtu prezente gjatë zhvillimit të seancës gjyqësore.

Sfida e protestuesve ishte po e njëjta për policinë. Këtë herë, ata bllokuan segmentin rrugor përballë gjykatës së Tiranës, duke krijuar pakënaqësi te drejtuesit e automjeteve.

Disa prej tubuesve ishin kundër dhunës e disa të tjerë, kundër përfshirjes së partive politike në protestë.

Trafiku në Tiranë u normalizua vetëm kur gjykata dha vendimin e saj për 23 personat prangosur në qytetin e Kukësit, të cilët akuzohen për dy vepra penale, atë të “shkatarrimit të pronës” si edhe “kundërshtim të uniformave blu”.

Pas mbarimit të seances, u kthyen përsëri në qeli 11 të arrestuar ndërsa për 10 të tjerë u lanë të lirë me detyrim paraqitje. Ndërkohë me arrest shtëpi gjykata vendosi për dy tubues.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gati rikthimi i “bishës”, Zlatan Ibrahimovic drejt Europës

Sport

Gati rikthimi i “bishës”, Zlatan Ibrahimovic drejt Europës

Ish-lojtari i Kombëtares së Suedisë, Zlatan Ibrahimovic, duket se do të përfundojë shpejt aventurën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Suedezi luan me skuadrën e Los Angeles Galaxy, ku në muajin...

Çmenduri, çmimet e frutave e perimeve në Shqipëri shkojnë në stratosferë

Aktualitet

Çmenduri, çmimet e frutave e perimeve në Shqipëri shkojnë në stratosferë

Me të njëjtën sasi parash, këtë vit del me më pak “trasta” në duar nga dyqanet e fruta-perimeve. Çdokush mund ta ketë vënë re se shpenzimet për të konsumuar perimet e...

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Aktualitet

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Për shkak të remontit të OST në linjat 110kV Rrashbull-Sallmone, Rrashbull – Spitallë, në datat 24-25 shtator do të ketë kufizime energjie në disa zona në Durrës e Shijak, njoftoi...