Tmerr në varrezat e Sharrës, i vdekuri del nga arkivoli teksa po e varrosnin

E mërkurë, 04 Prill 2018 21:19

Një moment aspak i këndshëm i është shtuar dhimbjes së familjarëve që po përcillnin të ndjerin ditën e dielë, me nderimet e fundit në varrezat e Sharrës në Tiranë.

“ShkodraNews” ka mësuar se ditën e dielë pas mesdite, teksa në varrezat e Sharrës zhvillohej ceremonia mortore e një personi, punonjësit e Bashkisë, që ndihmojnë në këto raste për të futur arkivolin në gropë, janë treguar të pakujdesshëm dhe kanë shkaktuar një situatë të sikletshme për shumë persona të njohur dhe të panjohur që gjendeshin aty.

Në momentin që ata ngritën arkivolin me litar, ai u është këputur dhe trupi i të ndjerit ka dalë nga arkivoli duke rënë përmbys në baltë.

Ashtu të traumatizuar dhe të pataksur, të afërm të të ndjerit janë munduar ta vendosin sërish trupin në arkivol dhe janë kujdesur që procedura të mbaronte shpejt e shpejt, për të mos pasur një incident tjetër të frikshëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Inskenoi vetëvrasjen për vëmendjen e ish të dashurës... shqiptarit i shkon keq “teatri”

Aktualitet

Inskenoi vetëvrasjen për vëmendjen e ish të dashurës... shqiptarit i shkon keq “teatri”

Një 39 vjeçar shqiptar ka inskenuar vetëvrasjen e tij në mënyrë që të tërheqë vëmendjen e ish të dashurës italiane, por jo gjithçka ka shkuar sipas planit.Media lokale bën me...

Nuk hap dyert për nxënësit, Bashkia Elbasan e jep me qira shkollën e Bradasheshit

Aktualitet

Nuk hap dyert për nxënësit, Bashkia Elbasan e jep me qira shkollën e Bradasheshit

Shkolla e mesme “Katundi i Ri” në Bradashesh të Elbasanit është ndërtuar në vitin 2013 me një investim të qeverisë shqiptare që kap vlerën 1.6 milionë lekë. Nga ajo kohë...

Aksident në Llogara, autobusi me 50 turistë çekë del nga rruga

Aktualitet

Aksident në Llogara, autobusi me 50 turistë çekë del nga rruga

Një autobus me turistë çekë është aksidentuar në zonën e Llogarasë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të marte, ku autobusi me 50 turistë u doli nga rruga dhe u përplas...