“1 mijë euro, ose do t’i tregojmë gruas videon duke bërë seks”

E mërkurë, 04 Prill 2018 21:23

Kërcënonin dhe zhvatnin klientët e një prostitute duke i filmuar teksa bënin seks në një apartament të saj. Ngjarjen e publikojnë mediat italiane ndërsa në pranga janë vënë nga policia e Trevizos 2 shqiptarë dhe një kosovar. Sipas të njëjtave burime është arrestuar kosovari 30-vjeçar me iniciale A.C. dhe shqiptarët S.B., 33 vjeç dhe A.T., 22 vjeç.

Ata u tregonin “viktimave” të tyre foto nga momentet e raportit seksual duke i kërcënuar se do t’i bënin publike nëse nuk u jepnin të gjitha paratë që kishin me vete dhe kartën e kreditit. Besohet se kanë qenë të shumtë ata që kanë rënë viktimë e këtij shantazhi, por që nuk kanë pasur kurajë të denonconin.

Policia u vu në lëvizje pas rrëfimit të një të riu të cilit pasi e kishin grabitur, shqiptarët edhe e kishin dhunuar duke e goditur me grusht në fytyrë. Pas arrestimit janë regjistruar edhe 2 dëshmi të tjera të gjithë burra të martuar me fëmijë. Historitë janë pak a shumë të ngjashme. Ata kontaktoheshin nga kosovari që u vinte në dispozicion prostitutën e cila vinte nga vendet e lindjes e cila qëndronte në një apartament pranë stacionit të trenit.

30-vjeçari e prezantonte vajzën si të fejuarën e tij, por pas seksit vinte shantazhi. Sapo ai shkonte të paguante ai u thoshte se ishte filmuar gjatë seksit.

“Të kemi filmuar teksa bëjë seks. Më jep çfarë ke në portofol, ose do të publikojmë videot e tua në rrjetet sociale ose do t’a dërgojmë gruas” – ishin pak a shumë fjalët e tij që mbështetej edhe nga 2 shqiptarët. Viktima detyrohej të paguante ndërsa i shoqëronte edhe te një bankomat për të tërhequr para të tjera.

Pas denoncimeve karabinierët ngritën një kurth. Ata përdorën një nga klientët i cili u kishte thënë shqiptarëve se do tu kepte edhe 1 mijë euro për t’i dhënë filmimet. Fillimisht u arrestua kosovari ndërsa më pas u identifikuan nga filmimet edhe 2 shqiptarët. Tashmë ata do të përballen me akuzat e kërcënimit, dhunimit dhe zhvatjes.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hetimi, mafia 1 mln euro/muaj me bastet, kompani dhe në Shqipëri

Bota Shqiptare

Hetimi, mafia 1 mln euro/muaj me bastet, kompani dhe në Shqipëri

Është vlerësuar të paktën një milionë euro në muaj, fitimi i 20 agjencive bastesh të sekuestruara në provincat e Catanias, Siracuzas, Caltanissetta dhe Ragusas në kuadër të hetimeve rreth mafies...

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në qytetin e Peqinit. Report Tv ka mësuar se një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në kokë...

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!