Bulqizë/ Shembet rruga në zonën e parë të minierës

E Enjte, 05 Prill 2018 08:37

Shembet sërish rruga që lidh zonën e parë me zonën D të minierës në Bulqizë.

Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar pasi ngjarja ka ndodhur gjatë natës.

Kjo është hera e dytë brenda harkut kohor prej 6 muajsh, ku herën e parë pak metra më larg u fundos një kabinë furgoni, e cila shërbente si dhomë ndërrimi për minatorët, ku fatmirësisht në ato momente nuk ndodheshin minatorët.

Kjo shembje e rrugës ka bërë që minatorët e zonës D të shkojnë në këmbë për të nisur punën atje.

Sipas ekspertëve të minierave, janë hapësirat e galerive që janë shfrytëzuar për nxjerrjen e kromit ku ka ndodhur shembja nëntokësore.

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 12:15

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!