Qeni agresiv i shtëpisë vret nënë e bir, të dy shqiptarë

E Enjte, 05 Prill 2018 12:30

Qeni i shtëpisë, i racës Staffordshire-Terrier me emrin “Chico” ka jetuar tetë vite së bashku me Lezime K. 52 vjeçe dhe të birin e saj, 27 vjeç në një banesë me katër dhoma në Hannover. Ndërsa mbrëmjen e të martës “Chico” i urtë u bë papritur vrasës i të dyve, shkruan "bild.de".

Të martën në mbrëmje, e bija e Lezimes, 25 vjeçe, u shqetësua pasi nuk mund t`i merrte në telefon nënën dhe vëllain, transmeton albinfo.ch. Pasi vajza shkoi tek banesa e tyre, pa nga dritarja diçka të tmerrshme: vëllai i saj i vdekur, i shtrirë në dysheme.

Ajo njoftoi shpejt policinë  dhe kur policët erdhën, 25 -vjeçarja i paralajmëroi të kishin kujdes nga qeni. Policët me pajijse speciale e neutralizuan qenin dhe e futën në kafaz.

“Mbështetur në hetimet e deritashme ne mund të vijmë në përfundim se qeni ka shkaktuar vdekjen e të dyve”,- ka thënë një zëdhënës i policisë. Por mënyra se si ka ndodhur kjo, është ende e paqartë.

Qentë e racës Staffordshire Terrier konsiderohen si jashtëzakonisht të fuqishëm, luftarakë dhe të patrembur. Fqinjët e kanë dëgjuar shpeshherë këtë qen duke lehur dhe e konsideronin si agresiv.

Ata mendojnë se gruaja e sëmurë dhe i biri i saj i shtatanik me trup të pazhvilluar  ishin të mbingarkuar duke u përkujdesur për qenin.

Para dy vitesh një inspektor për mbrojtjen e kafshëve i kishte vizituar pasi ishte njoftuar se qeni qëndronte në ballkon dhe nuk dilte pothuaj fare.

Prokuroria ka urdhëruar bërjen e ekspertizës ligjore të dy viktimave për të gjetur shkaktarin e vdekjes së tyre.

Autoritetet më pas do të vendosion nëse do të mbytet qeni ose jo. Deri atëherë ai do të mbahet në një strehimore kafshësh./Marrë nga "Bild.de"/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Globi

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Ministri i jashtë serb Ivica Daçiç, ka vazhduar të mburret pas dështimit të Kosovës për t’u bërë anëtare e Interpolit. Ai ka thënë se një rezultat i tillë tregon se pa...

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Aktualitet

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Një automjet u përfshi nga flakët në Elbasan. Ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen "Partizani" dhe sipas policisë makina ishte e parkuar në momentin kur u dogj. "Gjatë natës në lagjen...

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Shëndeti

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e Industrive të Ëmbëlsirave dhe të Pastës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!