Fleckenstein "rrëzon" Ramën: Hapja e negociatave nuk pengohet nga protestat

E Enjte, 05 Prill 2018 13:19

Eurodeputeti Fleckenstein është duke mbajtur një konferencë për shtyp, teksa po komenton ngjarjet e fundit në arenën politike shqiptare. Kujtojmë se dje ai është  takuar me Bashen, Ramën dhe Ministrin e Brendshëm Xhafaj.

Fleckenstein thotë  se ndihet  i lumtur që opozita është pro negociatave dhe shprehet se palët mund të bashkëpunojnë me njëri- tjetrin.

“Është koha të hapen negociatat për antarësim”, - shton ai.

I pyetur për protestat e fundit, ai thotë se  nuk ndërhyn nëse taksa është  e drejtë apo e gabuar, por shton se shoqëria civile ka të drejtë të protestojë dhe se protestat nuk ndikojnë në raportin për negociatat.

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 13:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!