Gazeta greke: 184 kriminelë fshihen në vendin fqinj, autoritetet shqiptare nuk bashkëpunojnë

Saturday, 05 May 2018 20:41

Më shumë se 180 kriminelë që kërkohen në Greqi për vepra të rënda të kryera gjatë 18 viteve të fundit, kanë gjetur strehë në vendin e origjinës, shkruan e përditshmja greke Kathemirini.

Sipas të dhënave që zotëron gazeta autoritetet greke që nga vitit 2000 kanë lëshuar 184 fletë arresti për shtetats shqiptarë të akuzuar për akte kriminale. Asnjë prej tyre nuk është kapur.

Vetëm këtë vit janë lëshuar 14 fletë-arreste ndërkombëtare për shtetas shqiptarë të cilët dyshohet se kanë ikur drejt Shqipërisë, thekson gazeta greke.

Zyrtarë të lartë të policisë greke i thanë Kathemirinit se kriminelët nuk ekstradohen, sepse organet policore dhe gjyqësore shqiptare nuk bashkëpunojnë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp tha se autoritet duhet të hetojnë nëse Gruevski e ka lëshuar vendin vullnetarisht apo është rrëmbyer. Zaev: “Ne do të bëjmë gjithçka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!