Detaje të reja për vdekjen e 3-vjeçarit në Durrës,mbërriti në Poliklinikë pa puls dhe pa tension

E Enjte, 05 Prill 2018 15:38
foto ilustruese foto ilustruese

Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me vdekjen e 3-vjeçarit në Durrës.

Sipas nëndrejtorit të spitalit të Durrësit, Genti Kavaja fëmija ka mbërritur në Poliklinikë pa puls dhe pa tension. Gjithsesi mjeku tha se s’mund të thuhet asgjë deri në fund të hetimeve.

Fëmija mbërriti në Poliklinikë pa puls dhe pa tension. Iu dha ndihma nga mjekët kardiologë. U lajmërua urgjenca, por fëmija humbi jetën rrugës. Është ngritur një grup pune për të verifikuar shkakun. S’mund të themi asgjë deri në fund të hetimeve”, ka deklaruar nëndrejtori i spitalit të Durrësit.

Fëmija ka qenë duke ngënë në kopësht, në momentin kur i kanë nisur komplikimet e para. Ndërsa po hante supë i janë bllokuar rrugët e frymëmarrjes.

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 15:41

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!