Çollaku: Nuk do të votojmë për prishjen e Teatrit Kombëtar

E mërkurë, 09 May 2018 21:57

Kreshnik Çollaku, këshilltari i Partisë Demokratikë në Këshillin Bashkiak Tiranë, i ftuar në emisionin “Arena” të gazetarit Dritan Hila, në Ora News, duke ju referuar çështjes së “Teatrit Kombëtar”, tha se rreziku më i madh i vendit është grabitja e pronës publike. Po ashtu ai tha se anëtarët e djathtë në Këshillin Bashkiak nuk do të japin votat e tyre për të tjetërsuar territorin rreh “Teatrit Kombëtar”

“Ne i kemi dhënë mbështetje të palëkundur shoqërisë civile dhe artistëve për çështjen e “Teatrit Kombëtar”. Problemi është projekti i kullave që do të ndërtohen aty. Ai është lënë qëllimisht të rrënohet. Pasi duhet t’i hapet vend 7 kullave me nga 35 kate, të cilat për mëshirë do t’ i japin më pas një godinë teatrit.

Problemi i madh i vendit është grabitja e pronës publike. Ndërkohë që ligji e thotë qartë që përdorimi i çdo trualli publik nuk mund të kalojë pa marrë tre të pestat e votave në Këshillin Bashkiak. Kështu ne nuk do të japin asnjëherë votat tona për të miratuar prishjen e “Teatrit Kombëtar”, tha Çollaku.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...