VIDEO/ Arratisje spektakolare e 4 shqiptarëve nga burgu

E mërkurë, 09 May 2018 22:21

Katër shtetas shqiptarë u arratisën nga porti i Pireut, të mërkurën mbrëma, gjatë transferimit të tyre në burgjet e Halicarnassus, Chania Dy u arrestuan, ndërsa dy të tjerë janë ende në kërkim, raportojnë mediat greke.

“Protothema” raporton se kur furgoni i policisë hyri në anije, në rrethana ende të panjohura, të paraburgosurit hoqën prangat dhe pasi oficeri i policisë hapi derën dukle i urdhëruar të burgosurit që ta ndiqnin në një vend të posaçëm në anije, ata arritën të largoheshin.

Menjëherë pas kësaj, dy të burgosur u arrestuan dhe deri më tani janë duke u zhvilluar kërkime për dy të tjerët.

Sipas informacioneve të fundit, një mjet me 11 të burgosur të huaj (jo grekë) hyri në tragetin e Eleftherios Venizelos në Chania. Në rrethana të panjohura, katër nga të burgosurit arritën të largoheshin nga garazhi i anijes. Me ndihmën e autoriteteve të portit, policia arrestoi dy prej tyre dhe ata niësn kërkimet për të gjetur dy të burgosurit e tjerë.

Sipas dëshmive, dy të arratisurit e tjerë, të cilët janë gjithashtu shqiptarë, arritën të iknin prëmes rrugës “Termopile”, jashtë portit. Të njëjtat dëshmi madje thonë se i mori një furgon, duke përforcuar dyshimet për një arratisje të planifikuar.

Ka dyshime gjithashtu se të burgosurit janë ndihmuar edhe në garazhin e anijes.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Luftëtari nuk fiton as këtë ndeshje, Ventspils e eliminoi nga “Europa League”

Sport

Luftëtari nuk fiton as këtë ndeshje, Ventspils e eliminoi nga “Europa League”

Ekipi i Luftëtarit nuk ia arriti që të merrte një fitore e cila mund t’i siguronte kalimin në fazën tjetër të “Europa League” as pas kësaj ndeshjeje. Ata arritën që të...

Maribor mund Partizanin, ‘të kuqtë’ largohen nga 'Europa League'

Kulturë

Maribor mund Partizanin, ‘të kuqtë’ largohen nga 'Europa League'

Për ekipin shqiptar të Partizanit ndeshja e sotme ka qenë eksperienca e fundit për këtë sezon të “Europa League”. Pas humbjes një javë më parë në kryeqytet, ‘të kuqtë’ janë mundur...

Foto/ Zbulohet kush është personi që u përplas me policinë sot në Radhimë

Aktualitet

Foto/ Zbulohet kush është personi që u përplas me policinë sot në Radhimë

Janë zbuluar fotot e personit, i cili gjatë përplasjes së sotme ndaj tentativës së Policisë për ta arrestuar, në Radhimë, mbeti i plagosur nga të shtënat me armë të uniformave...