Rrëzohen në gjykatë, urdhrat e paligjshme të ministres Etilda Gjonaj

E Enjte, 22 Mars 2018 18:31

Liroi  nëpunësit profesionistë nga detyra “për shkurtim organike”, por menjëherë mori në punë komisarët e partisë së vet

 

Në fillim të këtij viti, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në kuadër të luftës së klasave, si pasardhëse ushtaraku të regjimit të djeshëm, urrejtjen ndaj armikut e shpreh me vepra. Pa u menduar fare, në kuadër të “rikonstruksionit” të ministrisë, liroi 5 nëpunës profesionistë për t’i hapur rrugë emërimeve të komisarëve socialistë. Siç është bërë modë tashmë, shkatërrohet struktura e një ministrie vetëm që të përligjen heqjet nga puna. Gerald Xhafa, Arlind Arapi, Valbona Kryemadhi, Petrit Bakiu dhe Bledar Kabashi, i liruan nga detyra, por menjëherë e goditën aktin administrativ në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë Tiranë . Avokati Ledio Nuraj që mbrojti në gjykatë u shpreh i habitur për aktet e ministres në fjalë. Kur një institucion shkurton punonjës, minimalisht ai nuk duhet të marrë të tjerë. Çdo lëvizje tjetër, nuk quhet veçse motivim politik.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...