Rrëzohen në gjykatë, urdhrat e paligjshme të ministres Etilda Gjonaj

E Enjte, 22 Mars 2018 18:31

Liroi  nëpunësit profesionistë nga detyra “për shkurtim organike”, por menjëherë mori në punë komisarët e partisë së vet

 

Në fillim të këtij viti, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në kuadër të luftës së klasave, si pasardhëse ushtaraku të regjimit të djeshëm, urrejtjen ndaj armikut e shpreh me vepra. Pa u menduar fare, në kuadër të “rikonstruksionit” të ministrisë, liroi 5 nëpunës profesionistë për t’i hapur rrugë emërimeve të komisarëve socialistë. Siç është bërë modë tashmë, shkatërrohet struktura e një ministrie vetëm që të përligjen heqjet nga puna. Gerald Xhafa, Arlind Arapi, Valbona Kryemadhi, Petrit Bakiu dhe Bledar Kabashi, i liruan nga detyra, por menjëherë e goditën aktin administrativ në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë Tiranë . Avokati Ledio Nuraj që mbrojti në gjykatë u shpreh i habitur për aktet e ministres në fjalë. Kur një institucion shkurton punonjës, minimalisht ai nuk duhet të marrë të tjerë. Çdo lëvizje tjetër, nuk quhet veçse motivim politik.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!