Përmbytjet në Shkodër, niveli i ujit bie 20cm

Hënë, 26 Mars 2018 12:06

Gjatë inspektimit të zonave të përmbytura në Shkodër vërehet një përmirësim i situatës ,ku niveli I ujit ka rënë me 20cm krahasuar me dje.

 Ndërkohë zv.kryeministrja Senida mesi tha se qeveria qëndrore vazhdon gatishmërinë maksimale për tu ardhur në ndihmë banorëve të prekur nga përmbytjet në Shkodër.

Ajo theksoi se menjëherë pas largimit të ujit do të nisë vlerësimi I dëmeve.

Ndërkaq, sinoptikanët parashikojnë një rritjë temperaturash dhe ndërprerje të rreshjeve të shiut në vazhdim.

Modifikuar më Tuesday, 27 Mars 2018 23:01

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!