Jahjaga takon Kadarenë: "Rimëkëmbje kulturore për të rigjeneruar vlerat demokratike"

E mërkurë, 16 May 2018 15:46

Shkrimtari Ismail Kadare dhe ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga kanë zhvilluar një takim, kryefjala e të cilit ka qenë pikërisht rimëkëmbja kulturore në trevat shqiptare.

 Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka zhvilluar sot një takim me shkrimtarin Ismail Kadare. Ka qenë vet Jahjaga ajo që ka treguar mbi takimin në fjalë, i cili u mbajt në Tiranë.

Ajo ka shkruar në Facebook:

 “Me shkrimtarin Ismail Kadare në Tiranë biseduam për nevojën e rimëkëmbjes kulturore në hapësirat shqiptare për të rigjeneruar dhe forcuar vlerat demokratike”  , shkruan Jahjaga, duke shoqëruar mbishkrimin me disa fotografi me autorin e shumë veprave të njohura botërisht.

Modifikuar më E mërkurë, 16 May 2018 15:51

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Defekti në ashensor rrezikon të sëmurët me dializë në spitalin e Shkodrës

Aktualitet

Defekti në ashensor rrezikon të sëmurët me dializë në spitalin e Shkodrës

Të sëmurët me dializë  nuk mund të zbresin shkallët në spitalin e Shkodrës pasi ashensori gjatë gjithë ditës është jashtë funksionit. Siç duket dhe nga pamjet, njerëz me karrike me rrota...

Shpërthim në minierën e Kalimashit, hidhet në erë shtylla

Aktualitet

Shpërthim në minierën e Kalimashit, hidhet në erë shtylla

Shpërthim në minierën e Kalimashit në Kukës. Policia deklaron zyrtarisht se i është vendosur eksploziv dhe është dëmtuar shtylla. “Më datë 23.09.2018, ora 23:20, në Kalimash, në vendin e quajtur ‘Boka...

Operacioni 'Bajri' në Lezhë dhe Laç, shoqërohen 17 persona

Aktualitet

Operacioni 'Bajri' në Lezhë dhe Laç, shoqërohen 17 persona

Policia dhe forcat speciale kanë rinisur operacionin 'Forca e Ligjit" kundër klanit 'Bajri", këtë radhë në Lezhë dhe në Laç, ku janë shoqëruar 17 persona, 41 mjete luksoze janë bllokuar...