Jahjaga takon Kadarenë: "Rimëkëmbje kulturore për të rigjeneruar vlerat demokratike"

E mërkurë, 16 May 2018 15:46

Shkrimtari Ismail Kadare dhe ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga kanë zhvilluar një takim, kryefjala e të cilit ka qenë pikërisht rimëkëmbja kulturore në trevat shqiptare.

 Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka zhvilluar sot një takim me shkrimtarin Ismail Kadare. Ka qenë vet Jahjaga ajo që ka treguar mbi takimin në fjalë, i cili u mbajt në Tiranë.

Ajo ka shkruar në Facebook:

 “Me shkrimtarin Ismail Kadare në Tiranë biseduam për nevojën e rimëkëmbjes kulturore në hapësirat shqiptare për të rigjeneruar dhe forcuar vlerat demokratike”  , shkruan Jahjaga, duke shoqëruar mbishkrimin me disa fotografi me autorin e shumë veprave të njohura botërisht.

Modifikuar më E mërkurë, 16 May 2018 15:51

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.