Denoncon humbjen e shokut, arrestohet si autor i dyshuar i zhdukjes së tij

E mërkurë, 16 May 2018 16:21

Policia e Laçit ka bërë të ditur se ka arrestuar Aleksandër Fadilin, për zhdukjen e Fatjon Fejzillarit. Personi i arrestuar është shoku që denoncoi zhdukjen e tregtarit.

Fadili dhe Fejzillari mësohet se së bashku shisnin gjëra të ndryshme të rreth të ndryshme të Shqipërisë. Ditën që është zhdukur, Fatjon Fejzillari ka pasur me vete një shumë parash, që ishin të ardhurat e shitjeve që kishin bërë.

Njoftimi i Policisë së Laçit:

Në vijim të veprimeve hetimore të kryera për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur më datë 29.04.2018, ku ka humbur kontaktet shtetasi F.F. 30 vjeç, banues në Peqin – Elbasan, ju informojmë se:

Nga efektivët e Komisariatit të Policisë Kurbin në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, pas një pune disa javore hetimore të mirëfilltë,  të mirëorganizuar dhe me përdorimin e metodave speciale të hetimit, bazuar në provat shkencore të siguruara  u bë ndalimi i shtetasit:

Aleksandër Fadili, 30 vjeç, banues në Peqin – Elbasan ( i cili ka bërë denoncimin e humbjes së shtetasit F.F.), pasi ky  shtetas dyshohet si autori i zhdukjes së shtetasit F.F.

Vazhdojnë kërkimet për gjetjen e trupit si dhe hetimet për zbardhjen e plotë të rrethana

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.