Shqiptari kapet me vizë false në pasaportë, 800 euro gjobë dhe 'prapaktheu'

E Enjte, 17 May 2018 09:59

42 vjeçari kishte pasaportë të rregullt të Shqipërisë, megjithatë në brendi të saj kishte dy vula (viza) tërësisht të falsifikuara greke.

Kjo që ai të qëndronte më shumë se 90 ditë në hapësirat e zonës Shengen.

Policia gjermane e Rosenheimer të martën (15 maj) ka shmangur hyrjen e një personi, i cili ishte pasagjer në autobusin që vinte nga Italia.

Ai bile për shkak të parregullsive në pasaportën e tij u gjobit me 800 euro, shkruan presseportal.de.

 

Përveç gjobës shqiptarit ju evitua hyrja në Gjermani dhe u kthye mbrapsht.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.