Voltana Ademi prezanton projektin e Qendrës Multifuksionale në fshatin Shtoj i Vjetër

E Enjte, 17 May 2018 18:09

Në vazhdim të aktiviteteve në kuadër të Ditës Ndërkombëtare për Familjen, organizuar nga Bashkia Shkodër, pasditen e së mërkurës, Bashkia e Shkodrës organizoi një takim prezantues dhe konsultues me komunitetin e zonës për Projektin e Qendrës Multifuksionale në fshatin Shtoj i Vjetër, në Njësinë Administrative Rrethina.

Në Qendrën Multifuksionale pritet të ofrohen shërbime psikosociale për fëmijët, personat me aftësi ndryshe, për familjet në vështirësi në zonën që mbulon, shërbime shëndetësore, etj.

Këtë projekt Bashkia e Shkodrës do ta zbatojë në bashkëpunim me organizatën World Vision, e cila është aktive në këtë zonë.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Austria ndërpret testet për shofer në gjuhën turke

Globi

Austria ndërpret testet për shofer në gjuhën turke

Shoferët e ardhshëm në Austri nuk do të mundë ta japin provimin në gjuhën turke, ka njoftuar Ministria austriake e Komunikacionit, transmeton Koha.net. Një pjesë e turqve që jetojnë e punojnë...

Në SHBA: Fondacioni Biberaj, nji Hap i madh në rrugën e duhun

Bota Shqiptare

Në SHBA: Fondacioni Biberaj, nji Hap i madh në rrugën e duhun

Nga Sami Repishti Ridgefield, CT.-Nji ngjarje me randësi ka entuziasmue bashkësinë shqiptaro-amerikane. Me 14 korrik 2018, mora nji mesazh nga kolegu i im i vjetër, Dr.Elez Biberaj, me të cilin më...

Trump kryetarit të Iranit: Do të kesh pasoja që pak kush i ka pasur në histori

Globi

Trump kryetarit të Iranit: Do të kesh pasoja që pak kush i ka pasur në histori

Presidenti amerikan Donald Trump i është kërcënuar ashpër kryetarit të Iranit Hassan Rouhani duke e porositur se do të përballet me pasoja të tmerrshme për shkak të kërcënimeve ndaj SHBA-së Përmes...