Voltana Ademi prezanton projektin e Qendrës Multifuksionale në fshatin Shtoj i Vjetër

E Enjte, 17 May 2018 18:09

Në vazhdim të aktiviteteve në kuadër të Ditës Ndërkombëtare për Familjen, organizuar nga Bashkia Shkodër, pasditen e së mërkurës, Bashkia e Shkodrës organizoi një takim prezantues dhe konsultues me komunitetin e zonës për Projektin e Qendrës Multifuksionale në fshatin Shtoj i Vjetër, në Njësinë Administrative Rrethina.

Në Qendrën Multifuksionale pritet të ofrohen shërbime psikosociale për fëmijët, personat me aftësi ndryshe, për familjet në vështirësi në zonën që mbulon, shërbime shëndetësore, etj.

Këtë projekt Bashkia e Shkodrës do ta zbatojë në bashkëpunim me organizatën World Vision, e cila është aktive në këtë zonë.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!